Urban management – studia

Architektura i urbanistyka to bardzo przyszłościowy kierunek. Planowanie przestrzeni, projektowanie i programowanie urbanistyczne stale się rozwija i przykłada się do niego większą uwagę niż kilkadziesiąt lat temu. Dokładnie tak samo sprawa ma się z architekturą.

Bez trudu rozpoznamy nowopowstałe budynki od tych wcześniejszych nawet, jeśli są perfekcyjnie odrestaurowane. Wspomniany kierunek nie należy do najłatwiejszych, ponieważ opiera się na przedmiotach pobocznych tym bardziej, że nie chodzi tu o absolutnie abstrakcyjne myślenie, ponieważ to prawdopodobnie nigdy nie zostanie urzeczywistnione. Przyszłościowe kierunki to przede wszystkim takie, które mają wpływ na to, co dzieje się w otaczającym nas świecie.

Takie, dzięki którym będzie łatwiej, lepiej czy ładniej albo wszystko razem najlepiej. Przestrzeń, czyli drogi, budynki to ogromna inwestycja każdego dnia organizowane są przetargi dla firm wykonawczych. Architekt musi wykazać się nie tylko wyobraźnią, ale przede wszystkim widzą.

Przygotowanie projektu z doprecyzowaniem szczegółów potrafi zająć nawet kilka miesięcy. Im większa inwestycja tym czas przygotowań dłuższy przede wszystkim, dlatego, że wymagane są różnego rodzaju formalności. Na tego rodzaju kierunkach studiów kandydaci muszą zdać egzamin wewnętrzny organizowany przez uczelnię.

Jest on typowo praktyczny. Takie egzaminy mają sprawić by studenci mieli ujednolicony poziom wiedzy, założenie jest takie, że rozpoczynając studia na takich kierunkach kandydat nie może zostać przyjęty bez elementarnego przygotowania.