Studia z UX

Skrót UX to User Experience, czyli psychologia projektowania. Studia na tym kierunku oferowane są przez uczelnie prywatne oraz publiczne/państwowe w różnym trybie edukacji. Skierowane są nie tylko do osób, które rozpoczynają edukacje na poziomie projektowania, ale również a może przede wszystkim do tych, które posiadają doświadczenie.

To, co wyróżnia studia od innych jest to, że około połowy przedmiotów, zajęć prowadzonych jest w oparciu o praktykę, czyli warsztaty. Studenci prowadzeni są przez osoby, które posiadają doświadczenie, którym dzielą się w sposób możliwie najbardziej „namacalny”. UX to niepodważalny przykład jak zmieniają się formy przekazywania wiedzy oraz podejście do studenta, które nierzadko kończąc studia nie wiedział zasadniczo, co po tym kierunku może robić zawodowo.

Nawet, jeśli wiedział, jakie są założenia po ukończeniu kierunku to często nie umiał odnaleźć się w miejscu pracy, ponieważ nie miał styczności z praktyką. To ten kierunek może być przykładem dla wszystkich innych. Bez względu na to, jaki wybierzemy w każdym potrzebna jest praktyczna wiedza nie tylko teoria.

Niewiele uczelni oferuje studia ten rodzaj studiów można powiedzieć, że pionierem, jeśli chodzi o całokształt tej dziedziny jest uczelnia prywatna, która ma kilka filii w różnych miejscach na terenie Polski. Uznanie zyskuje ilością zajęć warsztatowych oraz zajęcia prowadzone przez specjalistów nie tylko z Polski, ale również zza granicy, co daje możliwość poznania nie tylko lokalnego rynku.