Studia z coachingu

Doradztwo i coaching to jeden z nowszych kierunków powstających na uczelniach zarówno prywatnych jak i państwowych. Można powiedzieć, że obecnie panuje moda na doradztwo w każdym zakresie. Korzystają z niego nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby prywatne.

W dobie Internetu powstają różnego rodzaju fora oraz blogi, na których coach (swego rodzaju mentor) radzi jak zachować się w określonych sytuacjach, jaką ścieżkę zawodową wybrać. Z jednej strony można do tego podchodzić sceptycznie, z drugiej strony takie stanowiska są niezwykle ważne w przypadku chociażby korporacji, w której zatrudniane są setki pracowników. To czy dany kierunek jest przyszłościowy bardzo często zależy od tego jak jest obszerny.

Z jednej strony im węższa dziedzina tym łatwiej trafić do odpowiedniej grupy z drugiej strony może być ona na tyle niszowa, że zapotrzebowanie będzie minimalne. Są też tacy, którzy kierunek studiów wybierają ze względów osobistych, nie zawodowych. Chcą by ten kilkuletni okres był poświęcony na naukę czegoś interesującego, nie zważają na to czy po nim będą mieli problemy ze znalezieniem pracy.

Na jakie specjalności podzielony jest wspomniany kierunek? Najczęściej jest to trener biznesu, coaching zawodowy oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Bezwzględnie doradztwo i coaching to przyszłościowy i rozwojowy kierunek. Stale pojawiają się nowe książki oraz poradniki dotyczące nie tylko kierowania pracownikami, ale przede wszystkim o samodoskonaleniu.

Jest to niezwykle przydatne dla każdej grupy zawodowej.