Informatyka Poznań – studia

W Poznaniu kierunek Informatyki możemy znaleźć na kilku uczelniach prywatnych oraz państwowych. Zasadniczo bez względu na rodzaj uczelni specjalizacje oraz przedmioty są do siebie bardzo zbliżone, czasem nawet, jeśli nazywają się inaczej to merytoryka jest ta sama. Możemy wyróżnić takie specjalizacje jak: Bioinformatyka z rozróżnieniem na dwa stopnie, Internet przedmiotów, Mikrosystemy informatyczne, Inżynieria oprogramowania, Systemy rozproszone, Technologie przetwarzania danych. W zależności od wybranej specjalizacjo różne są przedmioty. Jak wybrać uczelnię w Poznaniu, jeśli jedyne, co wiemy to, jaki kierunek nas interesuje? Z pewnością jest to ważna decyzja, ponieważ zakładając, że podjęcie studiów będzie równoznaczne z ich ukończeniem to jest to spory okres czasu.

Nie każda uczelnia oferuje takie same specjalizacje, zatem jeśli mamy sprecyzowany cel możemy ograniczyć się do tych, który takowy posiada. Dla jednych ważne jest to by ukończyć studia na uczelni państwowej, ponieważ cieszy się renomą, szczególnie te poznańskie, które co roku znajdują się w czołówce najlepszych na terenie Polski. Dla innych ważniejszym aspektem niż renoma będzie możliwość praktycznego poznania przedmiotu nauki, czyli ilość zajęć w postaci tak zwanych warsztatów. Jeszcze inni nie mają za dużego wpływu na wybór. Podejmują decyzję o konkretnej uczelni na skutek niedostania się na żadną inną.

Odnosząc się do wszystkich kierunków i wszystkich uczelni można powiedzieć jednogłośnie, że chęć nauki może być determinantem do osiągnięcia sukcesu.