Ilustrator studia

Laboratorium programowania urządzeń mobilnych

Grafika komputerowa to kierunek, który funkcjonuje na uczelniach wyższych od bardzo długiego czasu państwowych i prywatnych, zaocznych i dziennych. Możemy z pewnością stwierdzić, że jest to kierunek przyszłościowy, ponieważ wykorzystywany jest w zasadzie we wszystkich dziedzinach przemysłu i gospodarki.

Grafika komputerowa najczęściej kojarzona jest ze stanowiskami pracy w agencjach reklamowych, interaktywnych. W rzeczywistości nie jest to zaszufladkowany kierunek.

Graficy/ilustratorzy komputerowi są potrzebni w innych przedsiębiorstwach. Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym by być niejako samowystarczalnym.

Mianowicie może skorzystać z oferty grafików czy agencji, ale jeśli miałby płacić za stałe zlecenia z pewnością będzie wolał zatrudnić po prostu grafika. To nie tylko praktyczne podejście do tematu, ale przede wszystkim ekonomiczne.

Stanowisko grafika komputerowego to bardzo intratne zajęcie oczywiście, jeśli jest w swojej dziedzinie specjalistą. Jeden program graficzny zdecydowanie nie wystarczy często brane są pod uwagę: znajomość języków obcych, – jeśli zleceniodawca włada innym językiem, umiejętność tworzenia chwytliwych sloganów reklamowych jak również wykształcenie plastyczne.

To ostatnie przede wszystkim w związku ze swego rodzaju estetyką. Nie chodzi przecież tylko o to, że coś można lub nie można zrobić, ale jaka będzie finalna kompozycja.

Klient może zaakceptować projekt i może on być zgodny z jego wytycznym, ale będzie on niespójny lub nieczytelny to projektant, czyli grafik/ilustrator powinien zasugerować najlepsze rozwiązanie.