Gry komputerowe studia

animacje w reklamie i sztuce

Gry komputerowe to przemysł, który rozwija się bardzo szybko, zmieniają się technologie, co za tym idzie platformy, na których są one odtwarzane a zapotrzebowanie wciąż rośnie. Projektowanie gier komputerowych to bardzo wąska dziedzina, dlatego absolwenci takich kierunków nie muszą się martwić o to czy znajdą intratne zajęcie po ukończeniu studiów. Projektują samodzielnie gry lub dla znanych firm nie tylko na terenie kraju, ale bardzo często zatrudniani są w agencjach reklamowych oraz interaktywnych. Projektanci i programiści nie mogą opierać się wyłącznie na wiedzy, którą zdobyli podczas studiów, dlatego, że jest to bardzo rozwojowa dziedzina zmieniająca się cały czas.

Jakie przedmioty są na uczelniach? Główne przedmioty: animacje komputerowe 2D, 3D, projektowanie silników gier oraz poziomów gier, projektowanie efektów specjalnych, projektowanie świata gry. Aczkolwiek różne są w zależności od wybranej specjalizacji, niemożliwym byłoby stworzenie jednego kierunku obejmującego całościowe zaprojektowanie i zaprogramowanie. Przemysł gier komputerowych sam się napędza, a to wszystko dzięki innowacyjnym platformom. Przecież dziś gra komputerowa to nie tylko znany wszystkim PC, ale różnego rodzaju konsole czy urządzenia mobilne, platformy internetowe, na których gracze rywalizują w czasie rzeczywistym.

Zmienia się grafika, muzyka gry sprzed kilkunastu lat dziś można powiedzieć, że są bezużyteczne nie tylko ze względu na to, na jaką platformę były skierowane, ale przede wszystkim ze względu, na jakość.