E-pr studia

E-learning to sposób, w jakich przekazywane są materiały przez wykładowców dla studentów, to forma prowadzenia zajęć oraz sposób komunikacji. Taka forma została zapoczątkowana przez uczelnie prywatne, które chciały wyjść naprzeciw studentom zamieszkującym oddalone regiony a chcący studiować. Polega to przede wszystkim na tym, że studenci nie mają obowiązku pojawiania się na zajęciach dydaktycznych, wszystkie materiały przekazywane są im poprzez platformę internetową.

Jeśli chodzi zaś o egzaminy lub zaliczenia w tym przypadku mają obowiązek osobistego ich zdania. Chociaż nierzadko zaliczenia wykonywane są drogą online, jeżeli dotyczą wykonania jakiegoś projektu. W tej formie prowadzone są różne kierunki.

W dobie Internetu i nowych technologii jest to bardzo przyszłościowa forma, niewątpliwie wygodna, ale wcale nie taka łatwa jakby to mogło się wydawać. Nie jest ona łatwa szczególnie dla tych, którym ciężko z samodyscypliną. E-learning możemy spotkać nie tylko na uczelniach prywatnych, ale również państwowych.

Oczywiście mimo zmieniających się oczekiwań i technologii na pewno nie doczekamy się takiej formy edukacji w przypadku kierunków, które wymagają bezwzględnie praktyki a nie samej teorii jak w przypadku medycyny. W tej formie organizowania zajęć znajdziemy między innymi E-pr, czyli nic innego jak zarządzenie wizerunkiem firmy oraz komunikacją. Wyraz „e” oznacza formę, w jakiej przebiega edukacja.

Można powiedzieć, że w dobie Internetu, aplikacji internetowych i urządzeń jest to całkiem adekwatne połączenie.